Olympique de Marseille njoftoi dje nënshkrimin e Ismaïla Sarr (1998) nga Watford FC për 13 milionë euro.

Anësori sulmues nënshkroi me klubin olimpik pas një vizite të suksesshme mjekësore një kontratë deri më 30 qershor 2028.

I trajnuar në AS Génération Foot në Senegal, Ismaïla Sarr filloi karrierën e tij në 2016 në FC Metz. Pas një sezoni të parë të jashtëzakonshëm, sulmuesi senegalez iu bashkua Stade Rennais FC në verën e vitit 2017, luajti 77 ndeshje, shënoi 18 gola dhe dha 16 asistime në dy sezone. Ai fitoi Kupën e Francës me klubin breton në vitin 2019. Po atë vit, ishte në periferinë veriperëndimore të Londrës, Watford, që Ismaïla Sarr vendosi të vendoset. Nën ngjyrat e Hornets, ai shënoi 34 gola dhe pati 24 asistime në 131 ndeshje të luajtura.

Vendlindja e Saint-Louis gjithashtu ka 54 përzgjedhje me kombëtaren e Senegalit në moshën vetëm 25 vjeç – një vend me të cilin ai ngre Kupën e Kombeve Afrikane në 2022.