Klubi Sportiv Pisa njofton se ka blerë futbollistin Yonatan Cohen nga skuadra Maccabi Tel Aviv për 2.2 milionë euro.

Sulmuesi anësor ka nënshkruar një kontratë që do ta lidhë atë me skuadrën e Pisës deri më 30 qershor 2026.

Një sulmues i lindur në 1996Izrael, Cohen fitoi dy tituj izraelitë me Maccabi Tel Aviv, si dhe dy Kupa Kombëtare dhe dy Superkupa.

I veshur me fanellën e verdhë dhe blu të Maccabi ai gjithashtu mori pjesë në garat ndërkombëtare aq sa u bashkua me ekipin e kombëtares izraelite në mënyrë të përhershme.