Paris Saint-Germain ka njoftuar nënshkrimin e Hugo Ekitiké (2002) nga Stade de Reims.

Sulmuesi francez është transferuar në formë huazimi deri në 30 qershor 2023 me opsion blerjeje.

Hugo Ekitiké filloi të luante futboll në moshën pesë vjeçare në FC Cormontreuil përpara se të bashkohej me akademinë e Stade de Reims në 2013.

Lojtari 189 cm i gjatë nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me klubin e tij të parë në verën e 2020.

Ai luajti minutat e tij të para profesionale me fanellën e Reims në tetor 2020 kundër FC Lorient.

Nënshkrimi i ri parizien kaloi gjashtë muaj me klubin danez Vejle BK, duke filluar nga janari 2021, duke shënuar 3 gola në 11 ndeshje.

Sezonin e kaluar, Hugo Ekitiké u kthye në Stade de Reims dhe shënoi 11 gola në 27 ndeshje në të gjitha garat.

Sulmuesi 20-vjeçar u përzgjodh për ekipin francez U20 dhe fitoi turneun e fundit ndërkombëtar Maurice Revello dhe u thirr gjithashtu në skuadrën U-21 sezonin e kaluar.