Mesfushori qendror Carlos Soler (1997) i bashkohet Paris Saint-Germain nga Valencia për 18 milionë euro dhe ka firmosur një kontratë deri në 30 qershor 2027.

I lindur në Valencia më 2 Janar 1997, Carlos iu bashkua akademisë së të rinjve të klubit të tij të lindjes në 2005, duke u vendosur në ekipet e të rinjve përpara se të bashkohej me skuadrën e parë në sezonin 2015/16.

Carlos Soler bëri debutimin e tij me Blanquinegros në La Liga kundër Real Sociedad më 10 dhjetor 2016. Ai vazhdoi të luajë 226 ndeshje (36 gola, 31 asistime), duke fituar Kupën e Mbretit në 2019 falë fitores 2-1 ndaj FC Barcelona.

Pasi bëri debutimin e tij ndërkombëtar me ekipin U19 të Spanjës, ai fitoi EURO U21 në 2019 pasi arriti në finale në 2017.

Më pas ai luajti në shtatë ndeshje në Lojërat Olimpike të Tokios 2020, duke fituar një medalje argjendi.  Mesfushori u thirr më pas në skuadrën e të moshuarve, duke bërë debutimin e tij më 2 shtator 2021 kundër Suedisë.  Ai aktualisht ka 9 paraqitje dhe 3 gola për La Roja.

Carlos Soler deklaroi:
“Jam shumë i lumtur! Është një aventurë e re në karrierën time. Ndihem shumë krenar dhe mezi pres të filloj punën me shokët e skuadrës, t’i takoj ata dhe të jap gjithçka për këtë fanellë. Të martën, ne do të luajmë ndeshjen tonë të parë të Ligës së Kampionëve në Parc des Princes dhe do të jetë një mundësi për mua që ta njoh atë. Jam i sigurt se do të jetë një festë e mrekullueshme për të gjithë dhe për tifozët.”