Real Betis ka nënshkruar me mesfushorin qendror Johnny Cardoso. Lojtari vjen nga klubi brazilian SC Internacional për 6 milionë euro dhe do të jetë bardheblu deri në 30 qershor 2029.

João Lucas de Souza Cardoso (Denville, Nju Xhersi, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, 20 shtator 2001) filloi karrierën e tij në ekipet e të rinjve në SC Internacional. Ai bëri debutimin e tij me ekipin e parë në vitin 2019.

Cardoso ka luajtur 9 herë me ekipin e të rriturve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Johny gjithashtu ka edhe pasaportën e Italisë për shkak të origjinës së tij.