Japonezi Takefusa Kubo (2001) ka përfunduar kalimin e tij nga Real Madrid te Real Sociedad për një tarifë prej 6.5 milionë euro plus 50% të shitjes së ardhme do të shkojë te arkat e madrilenëve.

Kontrata që sulmuesi anësor ka nënshkruar me Anoeta do të zgjasë deri më 30 qershor 2027.

Kubo, 21 vjeç, mbërriti në Santiago Bernabeu në vitin 2019, por nuk ka arritur të vendoset dhe në vend të kësaj doli në huazim në shumë raste. Ai ka kaluar kohë me Mallorca (dy herë) si dhe Villarreal dhe Getafe. Ai ka bërë 18 paraqitje për kombëtaren japoneze deri më tani dhe ka kontribuar me 1 gol për vendin e tij.