Arsen Zakharyan (2003) është tashmë një lojtar i ri i Real Sociedad, pasi ështe transferuar nga Dinamo Moskë për 13 milionë euro për të plus 10% të një shitje të mundshme në të ardhmen.

Mesfushori rus ka nënshkruar kontratën e re me klubin txuriurdin deri më 30 qershor 2029 .

Mesfushori tashmë i ri i Realit nuk ka pasur asnjë problem, pasi është në formë të mirë pasi ka luajtur tashmë katër ndeshje me Dinamon e Moskës, tre në Ligë dhe një në Kupë.

Ai do të stërvitet në Zubieta dhe, nëse Imanol Alguacil ose e gjykon të përshtatshme, siç duket, të udhëtojë të enjten e ardhshme në Las Palmas, për të debutuar të nesërmen në LaLiga me fanellën me numrin 12.