Rennes ka fituar garën për të nënshkruar anësorin sulmues shumë të vlerësuar nga Gana, Kamaldeen Sulemana (2002).

Skuadra franceze do të paguajë një tarifë të raportuar prej 15 milion eurosh plus shtesa te FC Nordsaelland për të nënshkruar me sulmuesin anësor Sulemana, i cili krahasohet me Neymar pavarësisht se është vetëm 19 vjeç.

Sulemana ka nënshkruar një marrëveshje pesë-vjeçare, duke u bërë lojtari i katërt nga Gana që përfaqëson Rennes ndërsa ndjek të tjerët si John Mensah, Asamoah Gyan dhe John Boye.