Sulmuesi belg Romelu Lukaku (1993) ka përfundur rikthimin në Serie A te klubi i Interit në formë huazimi njëvjeçar nga Chelsea për 8 milionë euro plus bonuse dhe paga e tij do të jetë 8.5 milionë euro për një sezon.

Njoftimi është dhënë nga rrjetet sociale ku Romelu Lukakun që është shfaqur së bashku me presidentin e Interit Steven Zhang.