Mbrojtësi Santiago Arias, i lindur në 1992 me kombësi kolumbiane, largohet nga Atletico Madrid në huazim për sezonin e ardhshëm te Granada.

Arias nënshkroi për ekipin Atlético Madrid në sezonin 18-19 dhe ka luajtur 39 ndeshje në LaLiga Santander me ekipin e Madridit, 5 ndeshje në Copa del Rey dhe Superkupën e Spanjës, kështu që ai e njeh kompeticionin spanjoll.

Mbrojtësi i djathtë i është nënshtruar një ekzaminimi mjekësor dhe tashmë është nën komandën e stafit stërvitor të Robert Moreno.