James Rodriguez (1991) është futbollist i Sao Paulos! Ai kaloi me parametër zero pasi i mbaroi kontrata me Olympiakos. Këtë të shtunë, mesfushori kolumbian nënshkroi me klubin brazilian një kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2025. 

Pika kryesore e Kupës së Botës në Brazil, në vitin 2014, dhe me kalime nëpër klube si Porto (POR), Real Madrid (ESP) dhe Bayern Munich (ALE) në kurrikulë, mesfushori arrin në São Paulo pasi luajti në futbollin grek. ku ai luajti për Olympiacos sezonin e kaluar.

Koleksioni i titujve të yllit përfshin dy Kupa të Botës për Klube dhe dy Liga Evropiane të Kampionëve, përveç disa çmimeve individuale.

Jam i lumtur. Është një mundësi e shkëlqyer për mua dhe familjen time. Është një fazë e re në jetën time. Jam shumë i lumtur dhe me shumë ndjenja të mira. Jam një djalë që më pëlqen të luaj në një ekip të madh. , dhe São Paulo është një ekip i mrekullueshëm”, – tha James.

Përmes planifikimit nga bordi, ne jemi të lumtur të sjellim James Rodríguez, një lojtar që nuk ka nevojë për koment, i cili ka treguar gatishmëri dhe ka bërë përpjekje për të integruar projektin e São Paulo. Ai ka një lidhje të fortë me Brazilin dhe tashmë e dinte forcën e klubit tonë të dashur. Shpëtoni Paulista-n Tricolor, shpëtoni James Rodríguez”, – tha Presidenti Julio Casares.

James vjen për t’i shtuar forcën një kasti që ka demonstruar cilësi, konkurrencë dhe përkushtim të jashtëzakonshëm. Është një nënshkrim që përshtatet me filozofinë tonë për kualifikimin e grupit në çdo dritare transferimi. Po presim një sportist me talent dhe trajektore të padiskutueshme, i cili ka treguar gatishmëri të pamasë për të bërë histori në Brazil dhe veçanërisht në São Paulo”, – tha drejtori i futbollit Carlos Belmonte.