Paris Saint-Germain është i lumtur të njoftojë ardhjen e Sergio Ramos (1987) në skuadër.

Mbrojtësi qendror spanjoll ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare dhe është i lidhur me klubin nga kryeqyteti francez deri më 30 qershor 2023.

Jam shumë i lumtur që u bashkova me Paris Saint-Germain. Ky është një ndryshim i madh në jetën time, një sfidë e re dhe është një ditë që nuk do ta harroj kurrë. Jam shumë krenar që jam pjesë e këtij projekti ambicioz, që jam pjesë e kësaj skuadre me kaq shumë lojtarë të shkëlqyeshëm. Paris Saint-Germain është një klub që tashmë e ka provuar veten në nivelin më të lartë. Unë dua të vazhdoj të rritem dhe të përmirësohem në Paris dhe ta ndihmoj ekipin të fitojë sa më shumë trofe të jetë e mundur.“, deklaroi Sergio Ramos pasi nënshkroi kontratën e tij.

Sot, Parisi mirëpret një nga lojtarët më të mëdhenj të epokës sonë. Ne jemi të lumtur të njoftojmë që Sergio Ramos na është bashkuar. Sergio është një futbollist i plotë, një nga më të mbrojtësit më të mirë në historinë e futbollit. Ai është një konkurrent i lindur, një udhëheqës dhe një profesionist i vërtetë. Përvoja dhe ambicia e tij e madhe është në sinergji të përsosur me ata të klubit. Jam krenar që e shoh atë me një fanellë të Paris Saint-Germain dhe unë e di që mbështetësit tanë do të rezervojnë një pritje fantastike për të “.“, deklaroi Nasser Al-Khelaïfi, pronar dhe CEO i Paris Saint-Germain.