Sevilla FC dhe Manchester United FC kanë arritur një marrëveshje që do të shohë Anthony Martial, i lindur në Massy, ​​Francë më 5 dhjetor 1995, t’i bashkohet klubit në formë huazimi deri në fund të sezonit aktual.

Klubi ka kompletuar një nënshkrim të madh dhe ka forcuar opsionet e tyre sulmuese, me lojtarin në gjendje të luajë ose si sulmues qëndror ose në të dyja krahët, mundësisht në të majtë, ku mund të hyjë për nga brenda.

Martial e filloi karrierën e tij në Olympique Lyonnais në sezonin 2012/13, duke bërë debutimin e tij në UEFA Europa League, të cilën ai do ta fitonte disa vite më vonë.  Ai u paraqit në katër raste në të gjitha garat atë sezon, duke përfshirë Ligue 1.

Më pas u transferua në AS Monaco, ku luajti për dy sezone të plota.  Ai vazhdoi të luajë 70 paraqitje për klubin, me ndeshje në Ligue 1, dy turnetë e Kupës së Francës dhe UEFA Champions League, duke u paraqitur për herë të parë në kompeticionin elitar të Evropës në moshën 19-vjeçare. Ai shënoi pesëmbëdhjetë gola dhe tetë asistime në  koha atje.  Paraqitjet e tij për Monacon, veçanërisht në sezonin 2014/15 kur ai doli në skenë, e ndihmuan atë të siguronte një thirrje në ekipin kombëtar nga Didier Deschamps, pasi luajti për grupmoshat më të ulëta.  Ai bëri debutimin e tij të plotë ndërkombëtar në shtator 2015 kundër Portugalisë.

Në shtator të vitit 2015, ai kaloi te Manchester United, me klubin anglez që shpenzoi 60 milionë euro për ta marrë larg Francës.  Në sezonin e tij të parë, ai shënoi në 17 gola dhe shtoi 9 gola të tjera në të gjitha garat.  Në dy sezonet më pas, ai nuk shënoi aq shumë gola, por e kompensoi atë me më shumë asistime, duke shënuar 19 gola dhe duke asistuar 17 në ato dy sezone.  Në sezonin 2016/17, francezi ishte pjesë e skuadrës së Manchester United që fitoi UEFA Europa League, duke mposhtur Ajax-in në finale.  Manchester United gjithashtu fitoi Kupën EFL atë vit, duke e çuar trofeun e Martial në klub në katër, pasi fitoi Kupën FA dhe Community Shield në 2016.

Megjithatë, sezoni i tij më i mirë nuk kishte ardhur ende.  Në sezonin 2019/20, sulmuesi bëri gati pesëdhjetë paraqitje në të gjitha garat dhe shënoi 23 gola, përfshirë 17 në Premier League, ndërsa dhuroi 12 asiste për shokët e tij.  Përkundër faktit se ai nuk filloi aq shpesh si titullar për United që atëherë, Deschamps vazhdoi ta thërriste për detyrë ndërkombëtare dhe ai ishte pjesë e skuadrës që fitoi Ligën e Kombeve të UEFA-s kundër Spanjës në tetor.  Në total, Martial ka 30 ndeshje ndërkombëtare me përfaqësuesen e Francës dhe ka shënuar 2 gola dhe ka asistuar 8 herë të tjera.