Sevilla FC dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur marrëveshje për transferimin në skuadrën e Sevillas të lojtarit Djibril Sow (1997) për 10 milionë euro.

Mesfushori tashmë ndodhet në San Francisko, ku ka udhëtuar për t’iu nënshtruar një ekzaminimi mjekësor, për të nënshkruar kontratën e tij për pesë sezonet e ardhshme dhe për t’iu bashkuar kësaj faze të fundit të amerikano-veriorit. turne me shokët e tij të rinj.

Djibril Sow (Zyrich, 6 shkurt 1997) është një mesfushor i përfaqësueses së Zvicrës por me origjinë senegaleze.

“E di që është një klub shumë i madh, jo vetëm në Spanjë, por edhe ndërkombëtar. Mendoj se është një klub që më përshtatet shumë, ne do të luajmë në Ligën e Kampionëve, një arsye e mirë për të ardhur dhe shpresoj se mund ta fuqizojmë klubin, ta bëjmë atë më të madh.
Unë me të vërtetë dua të luaj përpara këtyre Tifozëve dhe t’u tregoj pse kam zgjedhur këtë klub. Ishte fat, suksesin më të mirë e arrita në atë stadium, ku tani do të mund të luaj çdo fundjavë. Është një histori shumë e bukur.
Jam shumë i impresionuar me mënyrën se si ata kanë punuar për të më bindur të më kanë mua dhe të më tregojnë se sa i madh është ky klub dhe sa i suksesshëm kanë qenë.” , ishin fjalët e para të Sow.