Mesfushori brazilian Marlon Gomes (2003) kalon te Shakhtar nga Vasco de Gama për 12 milionë euro.. Klubi dhe lojtari nënshkruan një marrëveshje e cila zgjat deri në fund të vitit 2028.

Marlon Gomes është një i diplomuar në Vasco da Gama i cili debutoi për ekipin e parë në korrik 2022 dhe bëri gjithsej 45 paraqitje në të gjitha turnetë, duke shënuar 2 gola dhe duke dhënë 3 asistime. Ai ka luajtur për kombëtaren e Brazilit, nga U16 deri në U23. Aktualisht po merr pjesë në Turneun Kualifikues Olimpik me Brazilin U23.

Profili

Emri: Marlon Gomes Claudino
Lindur më 14 dhjetor 2003 në Rio de Janeiro (Brazil)
Lartësia: 184 cm
Pozicioni: mesfushor qendror
Karriera: Vasco da Gama (2022–2024)