Sheffield United ka përfunduar nënshkrimin e mesfushorit shumë të vlerësuar, Sander Berge (1998) nga skuadra belge Genk.

Pasi kishte luajtur një rol kryesor në triumfin e titullit të Genk në Belgjikë sezonin e kaluar, Berge, një përfaqësues i kombëtares së Norvegjisë,  ishte lidhur me një numër ekipesh të Premier League si Chelsea, Liverpool, Tottenham, West Ham dhe Burnley.

Por janë Blades ata që kanë siguruar Berge për një tarifë rekord klubit të raportuar të jetë 22 milion stërlina (24 milion euro), me mesfushorin që ka nënshkruar një marrëveshje për katër vite e gjysmë në Bramall Lane.