Atletico Madrid ka konfirmuar se trajneri Diego Simeone (1970) ka rinovuar kontratën ka rinovuar kontratën me klubin.

Tekniku argjentinas edicionin e kaluar arriti me “Los Rijoblancos” të fitojnë titullin në La Ligas, derisa synojnë të njëjtin sukses edhe vitin tjetër.

Sidoqoftë, falë këtij suksesi, Atletico i ka rinovuar kontratën edhe për 3 vite.

“Simeone dhe stafi kanë rinovuar si Rojiblancos deri më 2024”, shkruhet në komunikatë.

Simeone ka pasu suksese të madhe te Atetico Madridi duke fituar dy tituj të kampionit.