SSC Napoli njofton se ka marrë përfundimisht paraqitjet sportive të qendërmbrojtësit Kim Min-jae nga Fenerbahçe SK për 18.05 milionë euro.

Futbollisti nga Korea e Jugut ka firmosur një kontratë trevjecare deri më 30 qershor 2025 me klubin italian dhe do të veshë fanellën me numrin 3.

SKEDA E FUTBOLLISTIT:

Emri: Kim Min-jae
Data e lindjes: 15.11.1996
Qyteti i lindjes: Tongyeong
Mosha: 25 vjeç
Lartësia: 190 cm
Kombësia: Koreja e Jugut
Pozicioni në fushë: Qendërmbrojtës