Gjermani Thomas Tuchel (1973) kthehet në detyrë dhe do të drejtojë skuadrën e Chelsea-t.

Lajmi është dhënë nga klubi londinez përmes një postimi në faqen zyrtare.

Tuchel zëvendëson në stol Frank Lampard. Ish trajneri i PSG-së ka firmos për 2 vite e gjysmë me klubin e Chelsea-s.

Trajneri gjerman drejtoi blutë në ndeshjen pa gola kundër Wolverhamptonit.