Cristian Romero është një lojtar i ri i Tottenhamit.

Spurs kanë zyrtarizuar ardhjen nga Atalanta të qendërmbrojtësit argjentinas, i lindur në 1998.

Ai do të veshë fanellën me numrin 4, të liruar nga Toby Alderweireld i cili i dha fund lidhjes së tij me Tottenham pas gjashtë sezonesh për të fluturuar në Katar, në Al-Duhail.

Një transaksion me vlerën 50 milionë euro për Romeron që firmosi një kontratë pesëvjeçare deri në 30 Qershor 2026 me klubin anglez.

Romero përshëndet Serinë A pas 3 sezoneve dhe 102 paraqitjeve mes Genoa dhe Atalanta.