Troyes ka njoftuar sot nënshkrimin e futbollistit të Guinea-Bissau, Mama Baldé (1995) nga Dijon për 3.5 milionë euro.

Sulmuesi i krahut të djathtë ka nënshkruar një kontratë katërvjeçare me Troyes.

25-vjeçari ka luajtur në Francë për dy sezonet e fundit në Dijon, duke shënuar përkatësisht 6 dhe 7 gola në sezonet e tij me klubin.

Me Dijon tani të zbritur në Ligue 2 pas një vendi të 20-të, sulmuesi tani kthehet në ligën më të lartë me fituesit e sezonit të kaluar në Ligue 2.