Përforcim në sulm për “nëndetësen e verdhë”. Villarreal CF ka arritur një marrëveshje me Stade Reims për transferimin e sulmuesit franko-senegalez Boulaye Dia (1996).

Ai i ka kushtuar klubit spanjoll 12 milionë euro i cili do të luajë për të verdhët për pesë sezonet e ardhshme.

Boulaye Dia (16/11/1996, Oyonnax) luajti gjithsej 88 ndeshje zyrtare për Stade Reims në tre sezone, duke shënuar 28 gola, me aftësinë e tij për shënimin e golave ​​që arriti kulmin në fushatën e fundit, me 16 gola.

Shpejtësia dhe përshpejtimi i tij kur përballet me kundërshtarët e tij e bëjnë atë një armë shumë të rrezikshme në sulm.