Villarreal nënshkruan me sulmuesin e majtë Arnaut Danjuma (1997) nga Bournemouth në një marrëveshje që mund të arrijë gjithsej 23.5 milionë euro.

Futbollisti i lindur në Nigeri por qe luan per perfaqesuesen e Holandës firmosi nje kontrate pesevjecare deri ne 30 qershor 2026 me klubin spanjoll dhe do te veshe fanellen me numrin 15.

Sulmuesi anësor shënoi 15 gola të Championship në 33 paraqitje sezonin e kaluar me Bournemouth që bëri play-off, por humbi promovimin përsëri në Premier League pasi humbi nga Brentford në gjysmëfinale.

Villarreali përfundoi i shtati në La Liga sezonin e kaluar dhe fitoi Ligën e Evropës duke mposhtur Manchester United në penallti në finale.