Wolves kanë konfirmuar nënshkrimin me spanjollin Pablo Sarabia (1992) nga Paris Saint-Germain, për 5 milionë euro. Anësori sulmues ka nënshkruar një marrëveshje deri në 30 qershor 2025 me klubin e PremierLeagues.

30-vjeçari ribashkohet me Julian Lopeteguin, pasi ka punuar më parë nën drejtimin e tij në formacionin e Spanjës U-19.

Ata gjithashtu kaluan për pak kohë te Sevilla në vitin 2019, përpara se Sarabia të transferohej te PSG atë verë.

Ai arrin në Angli pasi ka fituar dy tituj të Ligue 1 dhe duke përfunduar si nënkampion i Ligës së Kampionëve.

Reprezentuesi spanjoll shkoi në Kupën e Botës me La Roja në 2022 dhe mbërrin te Wolves për të sjellë përvojë dhe kreativitet.

Me Wolves ende në vendin e 16-të në tabelën e Ligës Premier dhe vetëm dy pikë mbi zonën e rënies, ata do të presin që nënshkrimi i tyre i ri të vijë sa më shpejt që të jetë e mundur.