Pas Manchester Cityt u luajtën edhe disa ndeshje të javës së 32-të në Premier League. Fitojnë Arsenal, Newcastle United dhe West Ham
Ja rezultatet e plota të ditës dhe golashënuesit:

Brighton – Arsenal 0-3
33′ pen. Saka, 62′ Havertz, 86′ Trossard

Wolverhampton – West Ham 1-2
33′ rig. Sarabia (WO), 72′ pen. Paqueta (WE), 84′ Ward-Prowse (WE)

Everton – Burnley 1-0
45’+2′ Calvert-Lewin

Aston Villa – Brentford 2-3
39′ e 80′ Watkins (A), 46′ Rogers (A), 59′ Jorgensen (B), 61′ Mbeumo (B), 68′ Wissa (B)

Fulham – Newcastle 0-1
81′ Guimaraes

Luton Town – Bournemouth 2-1
52′ Tavernier (B), 73′ Clark (L), 90′ Morris (L)