Calzona e gjen sërish suksesin pas tre javësh
Djuric i jep epërsinë Brianzolit, më pas ndeshja shpërthen në pjesën e dytë: Napoli e kthen atë me golat e Osimhen, Politano dhe Zielinski, golat e Colpanit dhe Raspadorit vulosin rezultatin.

Monza -Napoli 2-4
9′ Djuric (M), 10′ st Osimhen (N), 57’ Politano (N), 61’ Zielinski (N), 62’ Colpani (M), 64’ Raspadori (N)

Monza (3-4-2-1): Di Gregorio 5,5; Izzo 5,5, Mari 5,5, Caldirola 5,5; Birindelli 6 (76’ Kyriakopoulos 6), Akpa Akpro 6 (54’ Bondo 5,5), Gagliardini 5,5 (76’ V. Carboni 5,5), Zerbin 6,5 (54’ Ciurria 5,5); Colpani 6,5, Mota 6 (27′ Maldini 5,5); Djuric 6.
Tr: Palladino 5
Napoli (4-3-3): Meret 6; Di Lorenzo 6, Rrahmani 6, Juan Jesus 5,5, Olivera 6,5 (80’ Rui 6); Anguissa 6,5, Lobotka 6,5, Zielinski 6,5 (68’ Cajuste 6); Ngonge 5,5 (55’ Politano 7,5), Osimhen 6,5, Kvaratskhelia 5,5 (68’ Raspadori 7).
Tr: Calzona 6,5