PSG kualifikohet për në çerekfinalet e Kupës së Francës.

Këtë pasdite në ‘Parco dei Principi’ skuadra e Mauricio Pochettinos mundi Lillën 3-0.

Golat e Icardit në minutën e 9-të dhe Mbappe në minutat 41-të dhe 93-të vendosën takimin.

Në raundin tjetër, parisienët do të përballen me fituesin e 1/8 së finales së planifikuar midis Saumur dhe Toulouse.