Ole Gunnar Solskjaer ka zbuluar për herë të parë se i kishte thënë Manchester Unitedit që të blejë Erling Haaland për vetëm 4 milionë stërlina.

Solskjaer ishte trajner i Haaland gjatë kohës që ai ishte në krye të Molde, përpara se të vazhdonte të nënshkruante për RB Salzburg dhe Borussia Dortmund.

Por ai mund të kishte qenë në Manchester United nëse ata do të kishin dëgjuar ish-sulmuesin e tyre Solskjaer pak para se të bëhej vetë trajner në Old Trafford në 2018.

Kam kërkuar 4 milionë stërlina për Haaland, por ata nuk e kanë nënshkruar.”, – zbuloi trajneri norvegjez.